تبلیغات
تور قبرس | تور قبرس نوروز 97 - راهنمای سفر به ترکیه
  • تور قبرس

کاربر عزیز،
به وبسایت تور قبرس | تور قبرس نوروز 97 خوش آمدید

راهنمای سفر به ترکیه

کشور ترکیه   
       

کشور ترکیه

   
جمهوری ترکیه، در سرزمین آناتولی و غرب آسیا واقع شده و بخش کوچکی از آن که در اروپا قرار دارد، به وسیله‌ی تنگه‌ی بسفر، دریای مرمره و تنگه‌ی داردانل، از آسیا جدا می‌شود.
ترکیه از شمال به دریای سیاه، از غرب به دریای اژه و از جنوب غربی به دریای مدیترانه راه دارد. این کشور از غرب با بلغارستان و یونان، از شمال شرقی با ارمنستان، آذربایجان و گرجستان و از جنوب شرقی با سوریه، عراق و ایران همسایه است. پایتخت ترکیه، آنکارا نام دارد و بزرگ‌ترین شهر آن، استانبول است. از نظر مساحت، ترکیه سی و ششمین و از نظر جمعیت (در سال ٢٠٠٧) شانزدهمین کشور جهان است. نوع حکومت آن، جمهوری چند حزبی با یک مجلس قانون‌گذاری است.
از شهرهای مهم این کشور، می‌توان به استانبول، ازمیر، بورسا و آدانا اشاره کرد.
بهترین وقت سفر به ترکیه
بهار (از آوریل تا مه) و پاییز (از سپتامبر تا اکتبر) بهترین وقت سفر به ترکیه است؛ زمانی که آب و هوا برای بازدید از دیدنی‌های استانبول و سواحل اژه و مدیترانه مناسب است و در آناتولی مرکزی خنک.
اگر قصد اصلی‌تان از سفر به ترکیه، لذت بردن از سواحل زیبای آن باشد، اواسط ماه مه تا سپتامبر بهترین زمان برای رفتن به سواحل اژه و مدیترانه است. اما برای رفتن به ساحل دریای سیاه، بهتر است بین ماه‌های آوریل و سپتامبر که میزان بارندگی کم است، به آن‌جا سفر کنید. برای سفر به شرق ترکیه، اواخر ژوئن تا سپتامبر مناسب است، مگر این که خود را برای برف و سرمای استخوان‌سوز پیش از ماه مه یا پس از اواسط اکتبر آماده کنید. در حقیقت، فصل زمستان جز در استانبول، فصل مناسبی برای سفر نیست. بیشتر امکانات و جاذبه‌های توریستی در دریاهای مدیترانه، اژه و سیاه و بخشی از کاپادوکیه، از اواسط اکتبر تا اواخر آوریل در دسترس نیستند. فصل توریستی، از ژوییه تا اواسط سپتامبر است و طبعاً در این هنگام، جمعیت زیادی به این کشور سرازیر می‌شود.


موضوعات مرتبط

تور ترکیه ،