تبلیغات
تور قبرس | تور قبرس نوروز 97 - راهنمای تور شهر نیکوزیا در قبرس
  • تور قبرس

کاربر عزیز،
به وبسایت تور قبرس | تور قبرس نوروز 97 خوش آمدید

راهنمای تور شهر نیکوزیا در قبرس

همانطور که می دانید نیکوزیا یکی از مهمترین شهرهای قبرس به لحاظ جذب گردشگر است. بطور کلی کشور قبرس بدلیل قرارگیری در کنار دریای میدترانه از آب و هوای بسیار مطبوعی برخوردار است. درست به همین دلیل هم هست که گردشگران زیادی به این کشور و البته شهر نیکوزیای آن سفر می کنند.

راهنمای تور شهر نیکوزیا در قبرس

بد نیست بدانید که در واقع نیکوزیا، پایتخت قبرس ، با جمعیت 310000 نفر اولین شهر بزرگ جزیره ‌و تنها شهر اصلی غیر ساحلی قبرس است. نیکوزیای امروزی شهری است بسیار مدرن و تمیز که ادارات دولتی، سفارتخانه‌ها، بسیاری از شرکت‌های خارجی، کالج‌های آمریکایی، دانشگاه قبرس و همچنین مرکز اقتصادی و تجاری کشور در آن جمع شده‌اند.


مورد جالب دیگر این است که با این‌که نیکوزیای شمالی و نیکوزیای جنوبی به هم چسبیده هستند و رفت و آمد برای اهالی منطقه فقط با مجوز امکان‌پذیر است، اما به هر حال زیر نظر دو حکومت متفاوت اداره می‌شوند؛ نیکوزیای شمالی مربوط به کشور ترکیه بوده و به لفکوشا معروف است و نیکوزیای جنوبی، که لفکوزیا نامیده می‌شود، پایتخت رسمی کشور قبرس به حساب می‌آید.

راهنمای تور شهر نیکوزیا در قبرس

باید به شما اعلام کنیم که در نیکوزیای جنوبی محلی به نام لایکی ییتونیا وجود دارد که اماکن جالب توجه جدید و البته قدیمی را در خود جای داده است. هتل‌های لوکس پایتخت قبرس هم با استانداردهای بین‌المللی مطابقت دارند اما در صورتی که دنبال یک هتل سنتی و محلی هستید باید بگوییم در این شهر چندان موفق نخواهید بود!

این نکته را هم بخاطرتان بسپارید که نیکوزیا میان ترکیه و یونان قرار دارد و سنت آشپزی این شهر از نفوذ فرهنگی این دو همسایه تاثیر گرفته است. قبرس بعنوان یکی از کشورهای محبوب در بین علاقمندان به غذای و آشپزی مشهور است. انواع غذاهای دریایی و سبزیجات عجیب در این کشور به شکل بسیار لذیذی سرو می‌شوند. در رستوران‌های قبرس شمالی اکثر غذاها حلال هستند.

موضوعات مرتبط

تور قبرس شمالی ، قبرس جنوبی ،