تبلیغات
تور قبرس | تور قبرس نوروز 97 - آشنایی با مسجد سلیمیه قبرس
  • تور قبرس

کاربر عزیز،
به وبسایت تور قبرس | تور قبرس نوروز 97 خوش آمدید

آشنایی با مسجد سلیمیه قبرس

قبرس یکی از مهمترین کشورهای اروپایی به لحاظ صنعت توریسم است. در این کشور چندین جاذبه گردشگری بسیار تاریخی وجود دارد که می توانید در تور قبرس نوروز 96 از آنها بازدید نمایید. در مقاله ای که امروز برای شما آماده کرده ایم، قصد داریم درباره یکی از زیباترین آثار تاریخی قبرس صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

آشنایی با مسجد سلیمیه قبرس

بد نیست بدانید که درواقع مسجد سلیمیه قبرس یکی از باستانی ترین مساجد زیبای این کشور است که به دستور سلطان سلیم، پسر سلطان سلیمان در خلال سال های 1550 تا 1557 ساخته شد. تاکید سلطان سلیم بر به کاربردن هنر های اصیل امپراطوری عثمانی یکی دیگر از ویژگی هایی است آن را از دیگر آثار مجزا می سازد. ساخت این مسجد در قرن 16 و در ادیرنه و پس از فوت سلطان سلیم به اتمام رسید.


موضوع مهم دیگری که وجود دارد این است که گنبد بسیار زیبا و 4 مناره بلند و باریک و ظریف از اجزای تشکیل دهنده این بنای تاریخی می باشند. 2 تا از مناره ها دارای دو گلدسته و 2 تای دیگر دارای 3 گلدسته هستند. با وجود شهرت و کاربرد زیاد هنر چینی سازی، فقط قسمتی که از چینی بعنوان تزئین بهره برده است، دیوار محراب است.

آشنایی با مسجد سلیمیه قبرس

باید این نکته را هم اضافه کنیم که این بنا را که یکی از مهم ترین جاهای دیدنی قبرس است، می توان نمونه ای از هنر و معماری اسلامی برشمرد که در عین سادگی طرح خود به عنوان یکی از جاهای گردشگری هر ساله نظر گردشگران زیادی را به خود جلب می کند. نکته جالب که باید گفت این است که این مسجد یک ساختمان مجرد نیست ، بلکه 6 مدرسه ، طبق خانه، کاروانسرا، حمام، مکتب خانه، حجره ها و همچنین دکان هایی در کنار آن قرار دارند که مجموعه فرهنگی و اجتماعی سلیمیه را ایجاد کرده اند.

برچسب ها

،

موضوعات مرتبط

جاهای دیدنی قبرس ،