تبلیغات
تور قبرس | تور قبرس نوروز 97 - نکات مهم قبرس
  • تور قبرس

کاربر عزیز،
به وبسایت تور قبرس | تور قبرس نوروز 97 خوش آمدید

نکات مهم قبرس

همانطور که می دانید قبرس یکی از کشور های مهمی است که از سراسر دنیا در آنجا سرمایه گذاری های متعددی انجام می شود. به خاطر جزیره طور بودن این کشور هتل های زیادی در آنجا ساخته می شود و سالانه گردشگران زیادی را به خود جلب می کند. در ادامه با وبلاگ تور قبرس با ما همراه باشید.قبرس در گوشه شرق دور متعلق به دریای مدیترانه قرار گرفته است، یعنی در شمال تركیه، شرق سوریه، از جنوب مصر و غرب آن یونان است.بعلت موقعیت جغرافیایی استراتژیكی كه دارد یك نقطه مركزی میان شرق و غرب ، شمال و جنوب است.فضایی حدود km2 251/9 را در بر می گیرد. و سومین جزیره بزرگ مدیترانه محسوب می شود، طول مدیترانه ای آن حدود ۲۲۵ كیلومتر است در حالیكه بیشترین عرض آن ۹۷ كیلومتر است. و خط ساحلی آن حدود km700 می باشد.
نکات مهم قبرس
جالب است بدانید که جمهوری تركیه در قبرس شمالی ۳۸ درصد جزیره را با فضایی حدود sq.km 355/3 می پوشاند، كه بخش شمالی جزیره و حدود km200 از مسیر ساحلی را در برمی گیرد.

موقعیت استراتژیكی این منطقه در 4 راه تمدن و میان سه ناحیه مهم شاید مهمترین عامل در معروفیت و سابقه آشفتگی و سركشی و حمله در جزیره باشد. اما این گذشته حمله، به جزیره ثروت و فرهنگ بسیاری بخشیده است. در واقع این زمان تاریخی یك فاصله ۹۰۰۰ ساله است شامل مهاجرت بشر، تأثیرات فرهنگی ، وضعیت های هنری مذاهب زندگی و اهداف سیاسی و فاتحانه بود. و این میراث دراز مدت مشخصه جزیره شكل گرفت.

نکات مهم قبرس

این مطلب نیز بسیار حائز اهمیت می باشد مقدم عرض میکنم که کشور قبرس کشوری است جزیریه که در شرق دریای میدیترانه واقع شده است و دارای پایتختی به نام نیکوزیا است.کشور قبرس دارای چند بخش می باشد که بخش اول آن قبرس نورف است که بخش ترک نشین کشور قبرس است و بخش دوم آن قبرس یونانی است.در کشور قبرس زبان مرسوم در بین مردم هر دو زبان ترکی و یونانی است که البته این دو زبان زبان رسمی کشور قبرس محسوب میشود.قبرس دارای مردمی شیعه است که البته مختص ترک نشین ها این اتفاق افتاده و اما یونانیان ساکن در قبرس دارای دین ارتودوکس هستند.

موضوعات مرتبط

کشور قبرس ،